ילדי אמיצים

כאן איתך תמיד, זהר.

אנחנו מזמינים אותך להשאיר פרטים

ואחד מאיתנו יחזור אליכם בזמן הקרוב

ילדי אמיצים בגילאי היסודי חווים משבר שילווה אותם לאורך חייהם. בכל שלב, צפוי או לא, הם ימצאו את עצמם מספרים, הייתי בן 4/הייתי בת 8/היינו בני חצי שנה כשאבא/אמא שלי נפטרו. לא תמיד זה יגרור אמפטיה או הנחות, אבל זה תמיד יעורר התפעלות. וילדי אמיצים שגדלו ובגרו, יתפעלו גם הם ביחד עם השומע, כאילו זו הפעם הראשונה שהם מספרים את זה.

 

אמיצים שמה לה למטרה לנרמל את מצב הילדים על ידי קירוב יתומים זה לזה, לחבר ולהעצים אותם ע"י קבוצות כח - חוגים משותפים, מבוססים על תחביב או ענין משותף, החוגים מקוונים ברובם כי כמו המבוגרים, גם הם, מפוזרים על המפה ורחוקים מדי מכדי להפגש במתנ"ס הקרוב. האילוץ להפגש באופן מקוון, דורש יצירתיות וכך נולדים להם חוגים חדשניים וראשוניים בעולם. החוגים מייצרים קירבה והכרות עם המוות ועם היתמות של האחר שהוא כמוני ומביאים לכדי השלמה ובריאות נפשית, חוזק וחוסן שעד היום לא היו נגישים. אלו לא קבוצות תמיכה שילדים יסרבו להשתתף בהם, אלו קבוצות כח!

מעל ומעבר לחוגים, פרויקט הדגל לילדי אמיצים מגיע בתחום שיעורי הבית. מתוך הכרות עם המצב הנתון, ילדי אמיצים ברובם, לא אוהבים ולא מכינים שיעורי בית, צוברים פערים בכיתה, מקבלים הנחות מהמורים, מייצרים שימוש מופרז בהנחות שניתנות להן בגיל הצעיר וכואבים את היום שבו הם נאלצים ללמוד מחדש כדי לקבל כלים לעבור אתגרים ללא הנחות. ושלא תבינו אותנו לא נכון, ההנחות מגיעות להם בדין, לרובם אין בבית הורה שפנוי ריגשית לעזור להם בשיעורי הבית או שיכול למצוא את הזמן לשבת איתם בנחת כל יום מול שיעורי הבית.

המצב המוכר והמחמיץ הזה, איתגר את היצירתיות שלנו שוב ומצאנו להם פיתרון.

העצמת ילדי אמיצים עומדת לנגד עינינו ונשמח לקבל עבורם הארות ורעיונות חדשים תמיד.

ליצירת קשר: זהר |  kids@amitsim.org

עמותת אמיצים מרכז לאלמנים ואלמנות צעירים