ביבליותרפיה

 אלמנות ואלמנים צעירים כותבים את זה

!כאן בשבילך תמיד

מזמינים אתכם להשאיר פרטים

ואחד מנציגנו יחזור אליכם

ביבליותרפיה מציעה שימוש ביצירה הספרותית לטיפול רגשי.

כמו כל אמנות אחרת, גם הכתיבה והקריאה מעוררות רגשות בקורא – לכל אדם פרשנות שונה בנוגע לטקסט שאותו הוא קורא, לכל אדם מידת הזדהות שונה עם הטקסט וחשוב מכל, הטקסט נוגע בכל אדם במקום אחר בלבו. התחושות והרגשות הנובעים בעת הקריאה או הכתיבה מאפשרים הצצה אל התת-מודע של אותו האדם. המילים הספרותיות הן השער לנפשנו באמצעותן אנו מביעים את הסיפור האישי שלנו.

לספרות כוחות מרפאים שיכולים לבוא לידי ביטוי בקריאה, בכתיבה ובהאזנה לסיפור.  כל אדם יכול לחוות חוויה מתקנת באמצעות הספרות. לעתים יש בקריאה גם הפוגה זמנית ממתחים וקשיים בחיי היומיום, אך כדי להשיג את התיקונים הרגשיים, יש צורך בתיווך של ביבליותרפיסט. 

 

הקריאה ביצירה כתובה מעוררת מגע עם רבדי הנפש, התחושות, הרגשות והתובנות, שאינן כה נגישות בדיבור ישיר. מכיוון שמעבר לסגולותיה האמנותיות, מאפשרת היצירה הכתובה להתמודד עם מצבים שונים המתוארים בה, ע"י חשיבה, עיון ודיון, יש בה כדי לשמש אמצעי טיפולי. ביבליותרפיה היא אפוא תרפיה של קריאה, כלומר: שחרור והקלת מתחים רגשיים באמצעות קריאה של יצירה ספרותית, השמעתה או האזנה מכוונת אליה.

אנחנו מזמינים ביבליותרפיסטים מן השורה הראשונה להעביר חוגים מקוונים ולא מקוונים איתנו, האלמנים והאלמנות הצעירים וההרשמה פתוחה כל השנה. ברגע שמתמלאת קבוצה, היא נפתחת.

ההשתתפות מותנית בעלות חודשית סמלית של 40 ש"ח

להרשמה: 054-3388331 או הקלק כאן 

עמותת אמיצים מרכז לאלמנים ואלמנות צעירים